Książka z działu nowości w mojej bibliotece. Jako, że warto wiedzieć co ma się na półce, czy książka godna polecenia czytelnikom, staram się przynajmniej część nabytków przeczytać. Szczególnie tych o niejednoznacznym tytule.
Bo co ten tytuł tak na prawdę mówi osobie, która po książkę sięga, o zawartości? Mi nie mówiło to kompletnie nic, ale może to był właśnie główny powód, by ta książka właśnie została przeczytana.
Właściwie zależy od tego co kto w tej książce będzie szukał. Może to być dla historia Kopciuszka trudnych czasów drugiej wojny światowej (jeśli skupić się na losach głównej bohaterki). Dla kogoś innego może to być "studium" obyczajowości tamtych czasów ubrane w ładną historię (bo czemu nie? autorce nie można zarzucić braku dbałości o realia). A co z gładkim opisem narodzin, rozwoju i nieco przemilczanym upadku nazizmu? Podejściem społeczeństwa Rzeszy do tematu (obserwacji i współżycia z tytułowymi tarantulami)? Mnie właśnie te ostatnie pytanie frapowały coraz bardziej w miarę zaznajamiania się z treścią książki.
Kapitalnie oddany klimat lat 30-tych ubiegłego wieku. Berlin tamtej epoki uwodzi i czaruje czytelnika ;)
Samej treści fabuły książki nie chciałabym zdradzać. Jeśli Ktoś chciałby poznać tą powieść od tej strony przed sięgnięciem po książkę poniżej link do opisu ze strony wydawnictwa MG:

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz