Pana Bogusława Wołoszańskiego kojarzyłam do niedawna jeszcze tylko (a może i aż?) z serią ciekawych programów dotyczących tajemnic, zagadek, sensacji związanych z, jak mówiła nazwa, całym XX wiekiem (szczególnie te dotyczące II wojny światowej utkwiły mi w pamięci).
Jakże byłam mile zaskoczona, gdy okazało się, że powstała (dobrych parę lat temu) także książkowa wersja Sensacji XX wieku.
Mnie udało się dotrzeć tylko do jednego z tomów serii, tego dotyczącego II wojny światowej, akurat ten był na półce mojej Filii, ale miło że chociaż tyle ;)
Narracja w książce była prowadzona podobnie do tej znanej z nagrań, także czytało się to równie przyjemnie, jak wcześniej słuchało i oglądało.
Akurat ta część bardziej przypominała zbiór artykułów (felietonów?) na temat - każdy rozdział dotykał innej sprawy, ale wszystko logicznie się ze sobą wiązało, płynnie przechodząc z rozdziału do rozdziału. Pisane ludzkim językiem, więc człowiek nie męczył się nad rozszyfrowywaniem zawiłości terminologicznych.
Cóż mogę więcej powiedzieć? Strasznie żałuję, że nie miałam okazji przeczytać czegoś więcej

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz