piątek, 24 stycznia 2014

Gildia błaznów

Jest to cykl książek popełnionych przez pana Alana Gordona.

Na wstępie powinnam zaznaczyć, że seria ta posiada bodaj sześć tomów (nie pamiętam już dokładnie gdzie tą informację doczytałam). Niestety w Polsce ukazały się tylko trzy pierwsze części.

Z reguły z rezerwą podchodzę do przedsięwzięć posiadających więcej jak trzy tomy (rozwlekłość i tak dalej). A tej serii bardzo mi szkoda, że nie ukazały się wszystkie, dlatego że każda kolejna część (Błazen wkracza na scenę i Śmierć w dzielnicy weneckiej) jest tak samo dobra jak Trzynasta noc otwierająca przed czytelnikiem świat przygód błazna Feste.

Historia polityczno-szpiegowska okraszona znakomitym humorem - tak w skrócie można zarekomendować ten tytuł. I mam nadzieję, że to wystarczy, by zachęcić ;)

Hmmm... A jeśli Komuś mało, to może skusi się na nawiązanie do klasyki, a dokładniej do szekspirowskiego Wieczoru Trzech Króli?

Jakby powiedział poeta - dla każdego coś miłego ;)

Przyjemnej lekturki życzę





Źródło ilustracji: http://www.unreal-fantasy.pl/gfx/users/inne_Nivo_919483368_blazny.png

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz