Jest to cykl książek popełnionych przez pana Alana Gordona.
Na wstępie powinnam zaznaczyć, że seria ta posiada bodaj sześć tomów (nie pamiętam już dokładnie gdzie tą informację doczytałam). Niestety w Polsce ukazały się tylko trzy pierwsze części.
Z reguły z rezerwą podchodzę do przedsięwzięć posiadających więcej jak trzy tomy (rozwlekłość i tak dalej). A tej serii bardzo mi szkoda, że nie ukazały się wszystkie, dlatego że każda kolejna część (Błazen wkracza na scenę i Śmierć w dzielnicy weneckiej) jest tak samo dobra jak Trzynasta noc otwierająca przed czytelnikiem świat przygód błazna Feste.
Historia polityczno-szpiegowska okraszona znakomitym humorem - tak w skrócie można zarekomendować ten tytuł. I mam nadzieję, że to wystarczy, by zachęcić ;)
Hmmm... A jeśli Komuś mało, to może skusi się na nawiązanie do klasyki, a dokładniej do szekspirowskiego Wieczoru Trzech Króli?
Jakby powiedział poeta - dla każdego coś miłego ;)
Przyjemnej lekturki życzę
Źródło ilustracji: http://www.unreal-fantasy.pl/gfx/users/inne_Nivo_919483368_blazny.png

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz