środa, 4 grudnia 2013

Jedyna książka, do której lubię raz na bardzo długi czas wrócić

Ogólnie nie czytam po kilka razy tych samych książek.Jeśli już raz coś przeczytałam to mi wystarczy (byłoby to takie samo jak oglądanie w telewizji powtórek programów, które już się widziało).

Ale dla jednej książki jestem w stanie robić co jakiś czas. Z jednego prostego powodu - za każdym razem gdy do niej zaglądam, znajduję dla siebie w niej coś nowego, podbudowującego.

Jest to w zasadzie niewielka książeczka, objętościowo też szaleństwa nie robi. Wygląd powiedzmy sobie szczerze - niepozorny.

Cała magia i urok kryją  się w środku, w słowach.

Dostałam ją jako nagrodę za świadectwo z paskiem w drugiej klasie szkoły podstawowej (idealnie dobrana książka dla dziecka, nieprawdaż?). Wtedy gdy do niej zajrzałam tekst wydawał mi się bardzo trudny, niezrozumiały, chociaż historia była o dziewczynce takiej jak ja.

Wróciłam do niej po kilku latach i ze zdziwieniem odkryłam jaki to wspaniały i bogaty tekst. Jak bardzo teraz on do mnie trafia i przemawia. 

Książka pana Francoisa Garagnon Jaga i wielkie tajemnice życia to coś cudownego, czytałam ją ze 3 razy już chyba i myślę, że sięgnę po nią jeszcze nie raz.


Jeśli Ktoś także ma ochotę na cudną książkę pełną i zmuszającą do refleksji to serdecznie polecam.




Źródło ilustracji: http://www.poczytaj.pl/1675

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz