Ogólnie nie czytam po kilka razy tych samych książek.Jeśli już raz coś przeczytałam to mi wystarczy (byłoby to takie samo jak oglądanie w telewizji powtórek programów, które już się widziało).
Ale dla jednej książki jestem w stanie robić co jakiś czas. Z jednego prostego powodu - za każdym razem gdy do niej zaglądam, znajduję dla siebie w niej coś nowego, podbudowującego.
Jest to w zasadzie niewielka książeczka, objętościowo też szaleństwa nie robi. Wygląd powiedzmy sobie szczerze - niepozorny.
Cała magia i urok kryją się w środku, w słowach.
Dostałam ją jako nagrodę za świadectwo z paskiem w drugiej klasie szkoły podstawowej (idealnie dobrana książka dla dziecka, nieprawdaż?). Wtedy gdy do niej zajrzałam tekst wydawał mi się bardzo trudny, niezrozumiały, chociaż historia była o dziewczynce takiej jak ja.
Wróciłam do niej po kilku latach i ze zdziwieniem odkryłam jaki to wspaniały i bogaty tekst. Jak bardzo teraz on do mnie trafia i przemawia.
Książka pana Francoisa Garagnon Jaga i wielkie tajemnice życia to coś cudownego, czytałam ją ze 3 razy już chyba i myślę, że sięgnę po nią jeszcze nie raz.
Jeśli Ktoś także ma ochotę na cudną książkę pełną i zmuszającą do refleksji to serdecznie polecam.
Źródło ilustracji: http://www.poczytaj.pl/1675

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz