niedziela, 13 kwietnia 2014

Czy da się uciec przed przeszłością?

Tym razem mała załamka w częstotliwości wpisów, ale to dlatego, że czytałam kapitalną książkę i chciałam najpierw ją skończyć i napisać tutaj parę słów o niej, zanim chwycę za cokolwiek innego.

Moim zdaniem książka na prawdę na to zasługuje.

Przed chwilką zakończyłam czytanie zapisków pani Jessici Stern zatytułowanych To nie mogło się zdarzyć : Uciekałam przed koszmarem z przeszłości.

Tym razem nie mamy do czynienia z powieścią, jest to zbiór zapisków z śledztwa, z fragmentami wywiadów? Rodzaj pamiętnika? Może też momentami rozliczenia z trudną przeszłością i spowiedzi?

Przemoc (w jakiejkolwiek formie, przemoc psychiczna to nadal przemoc), wykorzystywanie, gwałt - czy i jak to zmienia człowieka, jakie ślady zostawia w psychice, jakie sieje zniszczenia? I najważniejsze - czy i jak można się z tym uporać?

Odsyłam po odpowiedzi do kart książki.








Źródło ilustracji: http://ksiegarnia.pwn.pl/public/pic/hcovers/240/25/to-nie-mogo-si-zdarzy_78670.jpg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz