Trzymając się wczorajszej tematyki historycznej, z intrygami dworskimi nie w tle, a na pierwszym planie, postanowiłam napisać dziś o kolejnej książce utrzymanej w tej konwencji.
Tym razem sięgnę niejako do "rodzimego ogródka", ponieważ autorka jest Polką (chociaż mieszkającą i publikującą za granicą).
Pani Ewa Stachniak (dla Zainteresowanych strona www: http://ewastachniak.com/) popełniła powieść pt. Katarzyna Wielka : Gra o władzę.
Tytułowa Katarzyna to caryca rosyjska, druga panująca tego imienia, a książka opisuje jej dojście do władzy (czyli od momentu przyjazdu młodej dziewczyny, księżniczki anhalckiej Zofii Fryderyki Augusty, na niegościnny rosyjski dwór) oraz kilka lat rządów już jako prawosławnej carycy (ze względu na to, że planowana jest kontynuacja książki nie opisano całości jej panowania).
Książka napisana przyjemnie (jest to autoryzowany przekład - dlaczego tak odsyłam do strony autorki;)), z ciekawej perspektywy, gdyż narratorka jest czynną uczestniczką wydarzeń, konspiratorką ;)
Jeśli Kogoś interesuje knucie na dworach Europy Wschodniej, zahaczające o sprawy polskie, to koniecznie należy sięgnąć po tą pozycję.
Źródło ilustracji: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3440,Katarzyna-Wielka-Gra-o-wladze

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz