niedziela, 18 maja 2014

O młodych i młodości naszych czasów


Tak chyba najkrócej można streścić zawartość książki napisanej przez pana Pawła Kępskiego Single.

Nie jest to na pewno książka do poczytania w stanie depresji (czy innego załamania humoru i samopoczucia), mało to optymistyczne, zdecydowanie nie podnoszące na duchu.

A jednak ta książka ma w sobie "to coś", że mimo całej beznadziei ukazanego obrazu chce się czytać, wiedzieć jak się dalej potoczą losy bohaterów, tytułowych singli (bo są to przeplatające się historie więcej niż jednej osoby, utrzymane w ciekawej konwencji - jakiej nie zdradzę, lepiej samemu się przekonać jak to wygląda). 

Może jestem niepoprawna, lecz do ostatniej strony miałam nadzieję, że to będzie bajka z happy endem. Wiem, że nie każda historia dobrze się kończy, byłoby to zbyt nudne (i tendencyjne?)... Bajki dla dorosłych nie chcą zawsze kończyć się tak dobrze jak te dla dzieci, trochę to smutne.


Ale może Ktoś jednak się skusi na przeczytanie książki z mało szczęśliwym zakończeniem (chociażby po to, by się przekonać jak ono wyglądało)?







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz